Stosowanie Setaloftu z powodu fobii szkolnej

Witam. Przez pol roku bralam Setaloft 50mg z powodu fobii szkolnej przez 2tygodnie bralam 25mg i odstawilam-lekarz psychiatra zalecil. Od kiedy nie biore leku czyli od 6dni mam nudnosci, zawroty i bol glowy. Lekarka kazala czekać, twierdzi ze to tzw.Zespol odstawienia lekow. Ale ile mam czekac? Zblizaja sie swieta a ja nie mam na nic sily przez te objawy. Co robic? Prosze o pomoc.

Magdalena Mroczek

Objawy odstawienne powinny utrzymywać sienie dłużej niz 2 tygodnie.

 Lek. Magdalena Mroczek

Objawy zespołu odstawienia mogą pojawić się już w pierwszej dobie od przyjęcia ostatniej dawki leku i utrzymywać się z różnym natężeniem do trzech tygodni, a u niewielkiej liczby pacjentów nawet do kilku tygodni.