Stosowanie Setraliny i Rispoleptu na derealizację

Witam stosuje na derealizacje setralina 100mg i rispolept 1/2 i mam pytanie jak te leki dzialaja co podnosza a co obnizaja czy hamują? Np setralina podnosi serotonine w mozgu a czy rispolept w malej dawce podnosi dopamine? Albo jak to wszystko działa prosze o pomoc

Witam,
Sertralina jest lekiem nowej generacji z grupy SSRI stosowanym przy zaburzeniach depresyjnych, którego działanie polega na zwiększaniu ilości serotoniny. Jeśli zaś chodzi o rispolept to substancja czynna tego preparatu czyli risperidon ma działanie przeciwpsychotyczne i uspokajające poprzez hamowanie aktywności komórek nerwowych, co w konsekwencji znosi objawy psychozy. Pomocniczo ma zastosowanie w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych i autyzmu.
Jeśli działanie leków wydaje się za słabe lub doświadcza Pan silnych objawów niepożądanych proszę skonsultować się z lekarzem, który prowadzi Pana leczenie.

Pozdrawiam