Stosowanie Simvaxonu na obniżenie cholesterolu

Witam . Przez miesiąc zażywałam lek na obniżenie cholesterolu simvaxon 10mg .Dwa tygodnie temu przestałam brać ten lek.Dzisiaj dowiedziałam się od mojej koleżanki ,że nie można przerywać zażywania tego typu leków gdyż to może być niebezpieczne.Przyznam ,że nie wiedziałam o tym.Proszę o informację na jakie konsekwencje jestem narażona i co mam w obecnej sytuacji zrobić? Nadmieniam ,że wysokość cholesterolu to 280 trójglicer.161 hdl 75 ldl 173 -to wynik przed Z góry dziękuję za odpowiedź.Maria

Proszę się nie martwić można tego typu leki odstawiać nagle bez większych konsekwencji. Trzeba natomiast się zastanowić dlaczego odstawiać ten lek. Jeśli ma pani dość wysoki LDL cholesterol i uznajemy, że ryzyko chorób układu krążenia jest wysokie to stosujemy tego typu lek ciagle. Stosowanie statyn i obniżenie LDL cholesterolu zapobiega miażdżycy i przedłuża życie.