Stosowanie Sioferu a insulinooporność

witam lecze sie sioforem 850 poniewaz mam inslinoodpornosc bralam go raz dziennie na noc teraz mam go zwiekszonego do 3x dziennie moj poziom cukrunaczcczo to 98 a po posilku lub pod wieczor kreci sie wokolo 112 116 lub 102 przy braniu tych lekow czy musze je brac czy odstawic nie czuje abym schudla nadal tyje dlatego udalam sie do p endokrynolog lecz bez efektu czy musze zmienic lekarza dziekuje moja krzywa glukozowa to nacczczo 102 po godzinie 101 po dwoch 99

Witam Panią,

Aby sprawdzić jak nasiloną ma Pa ni insulinooporność według najnowszych rekomendacji PTD powinna Pani odstawić metfrominę (Siofor) na 7 dni i wykonać test OGTT z oznaczeniem glukozy i insuliny. Przy zwiększonej dawce leku powinna Pani odczuć jego pozytywne efekty, ale koniecznie trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie i regularnej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz