Stosowanie spalacza tłuszczu a skuteczność pigułek antykoncepcyjnych

Stosuję antykoncepcję hormonalną (Belara) i od przyszłego tygodnia zamierzam zażywać mocny spalacz tłuszczu w celu wyrzeźbienia się. Spalacze takie mają w składzie np geranium, johimbinę i inne. Obiło mi się o uszy, że w składzie mocnych spalaczy są substancje obniżające poziom estrogenu w organiźmie, co za tym idzie, obniżające skuteczność antykoncepcji hormonalnej u kobiety. Czy przy przyjmowaniu takich spalaczy skuteczność antykoncepcji jest w 100% zachowana?

Absolutnie nie należy stosować preparatów będących spalaczami tłuszczu. Poza tym, że substancje aktywne w nich zawarte nie zostały poddane żadnym badaniom to testy konsumenckie wykazują, że tego typu preparaty często są zanieczyszczone różnymi stymulantami - pochodnymi amfetaminy itp. Szkoda zdrowia na tego typu specyfiki.

Witam o ewentualną interakcję składników poszczególnych preparatów powinna Pani spytać swojego lekarza ginekologa.Natomiast co do "spalaczy tłuszczu", nie są to preparaty, które można bezpiecznie stosować. Tzw. "rzeźbę" uzyskuje się treningiem, nie tabletką.

Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl