Stosowanie środków hormonalnych a zajście w ciążę

Witam serdecznie. Mam pytanie zwiazane ze stosowaniem hormonalnym srodkow antykoncepcyjnych a zajsciem w ciaze. Stosowalam przez okolo 5 lat antykoncepcje hormonalna-tabletki.Zaprzestalam 15 miesiecy temu i nie zamierzam juz jej stosowac. Jak dlugo trzeba odczekac aby moc starac sie zajsc w ciaze.Wiem ze antykoncepcja hormonalna wywoluje zmany w organizmie,dziecko moze urodzic sie z wadamii lub rodza sie blizniaki itp....czy jest to prawda czy mit?Dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, już w następnym cyklu po odstawieniu tabletek można starać się zajść w ciążę. zdarza się, że tuż po odstawieniu tabletek zajście w ciążę jest łatwiejsze, płodność jest wyższa. Reszta przytoczonych twierdzeń to mity. Pozdrawiam.