Stosowanie sterydów a ich wpływ na organizm

Witam, pisałam już w sprawie problemów ze skórą, ale niestety nie dostałam pomocnej odpowiedzi. Teraz bym chciała dowiedzieć się czy jest możliwość brania leków sterydowych przez wiele lat i jaki one mają wpływ na organizm, czy mogą zaszkodzić itp itd? Ponieważ tylko, gdy brałam encorton przez najdłużej miesiąc to mi pomagał, problem ze skórą znikał, a gdy przestałam go brać to problem gwałtownie wraca i to jest tak potworne, że chciałbym te leki brać bez przerwy, ale to chyba niezbyt dobre :(

Lek. Tomasz Budlewski

leki sterydów powodują wiele powikłań przy przyjmowaniu długotrwałym. przede w zyski jest zwiększenie masy ciała, zaburzenie stosunku tkanki tłuszczowej do mięśni na niekorzyść mięśni, zmniejszenie masy kostnej i osteoporozę, roztepy i wiele wiele innych także w morfologii krwi obwodowej. Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.