Stosowanie Sumatriptan na migrenę

Chcialam sie zapytac czy Sumatriptan na migrene mozna stosowac przez dluzszy czas. Od tygodnia boli mnie glowa, biore tabletki i czuje ulge.Wizyte u neurologa mam za 2 miesiace. Prosze o wyczerpujaca od powiedz.Dziekuje

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, analiza objawów; rozpoznania, dotychczasowego leczenia !
SUMATRIPTAN , liczne nazwy leków generycznych;
jest lekiem wybiórczo działającym w doraźnym leczeniu migreny. Należy do grupy TRYPTANÓW.
Zwykle skuteczny u 70-80% pacjentów
Nie powinno się go zażywać więcej niż 2-3 x w tygodniu !
Zbyt cz este przyjmowanie może spowodować polekowe bóle głowy!
ZALECANY PO KONSULTACJI LEKARSKIEJ< PRZY ROZPOZNANEJ MIGRENIE: TYLKO NA RECEPTĘ .
Nie jest wskazany u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, ostrą chorobą niedokrwienną serca, innymi chorobami niedokrwiennymi ! oraz przy niektórych innych lekach
Ostrożnie w migrenach z aurą złożoną !
Pełna informacja na ulotce leku.