Stosowanie suplementów diety a możliwość przedawkowania witamin

witam,czy stosowanie suplementow diety tj super optic,vitapil badz biovax,grozi przedawkowaniem witamin np?

Proszę czytać skład. Na opakowaniu zawsze widnieje ilość witaminy oraz jaki % zalecanego dziennego zapotrzebowania (RDA) ona stanowi. Jeśli składy się pokrywają, to nie ma sensu ich brać, ale wybrać np 1, gdyż nadmiar witamin rozpuszczalnych w wodzie (B, PP, C) zostanie usunięta z moczem, a witaminy rozpuszczalne w tłuszczach np. A będą gromadzić się w wątrobie, co w nadmiarze może być szkodliwe dla zdrowia.

Witam, istnieje takie prawdopodobieństwo, proponuję zacząć stosować dobrze ułożoną przez dietetyka dietę, suplementy nie będą potrzebne.
Pozdrawiam