Stosowanie suplementów diety u nastolatka

Witam, moj 17 - letni syn trenuje na siłowni 4 razy w tygodniu. Zaczął brać regularnie preparaty zawierajace białko typu: trec nutrition oraz witaminy . Ogólnie jest zdrowy. Czy to jest dla niego bezpieczne?

Witam serdecznie,

Suplementy białkowe przy dużej aktywności fizycznej są zalecane. Przy wysiłku siłowym musimy dostarczać organizmowi dość dużo białka. Jest ono potrzebne miedzy innymi do odbudowy włókien mięśniowych Wraz z dietą ciężko jest pokryć zapotrzebowanie więc można wspomagać się suplementami. Syn musi jednak pamiętać, że tego typu preparaty należy stosować rozsądnie i traktować je jedynie jako uzupełnienia diety a nie podstawę jadłospisu. Główne składniki odżywcze powinny pochodzić z pożywienia a odżywki to dodatek.

W razie dodatkowych pytańzapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Wg Amerykańskiej Ferderacji do spraw Sportu, żadne suplementy poniżej 18 roku życia nie są zalecane z powodu małej ilości badań dotyczących bezpieczeństwa zdrowia nieletnich. Białko dodatkowe możemy pokryć z serwatki, Polecana konsultacja z dietetykiem sportowym.