Stosowanie suplementu jodu po całkowitym usunięciu tarczycy

czy po całkowitym usunięciu tarczycy i tsh wskazującym na niedoczynnośc( 5,6) mogę zażywać suplement jodu. Przy niedoczynności wyczytałam, że można, natomiast jak to jest po całkowitym usunięciu. pytam, ponieważ wszystkie witaminy zawierają jod. Lekarz zalecił witaminy, ale nie zapytałam o to czy moge brać jod. czy pomimo usunięcia tarczycy mogę u siebie wywołać chashimoto?

Co oznacza suplement jodu ? Letrox ? Euthyrox?
Ma Pani wskazania do leczenia = suplementacji hormonami tarczycy zawierającymi jod !! ( jak wyżej )
Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy typu Hashimoto nie powstaje z nadmiaru lub niedoboru jodu. Przyjmowanie witamin z jodem nie ma znaczenia, poza tym tylko nieliczne zawierają znacząca dawkę jodu.