Stosowanie szamponu Selsun na łupież pstry

Witam mam lupiez pstry i zakuipilam szampon selsun 2,5 jak mam go stosowac i kiedy bede wiedziala ze lupiez jest wyleczony skoro na forach pisza ze plamy pozostaja,,, lecze sie juz ponad miesiac polowa miesiaca raz dziennie nozoral raz dziennie clotrimazolum czy jakps tak,,, no i selsun do tej pory dwa nie raz trzy razy w tygodniu mam juz dosc sa niby bladsze te plamy lecz na niektorych Jasnych plamach sa brazowe kropeczki tak jakby powracal barwnik,,

Witam.
Łupież pstry stąd nazwa,że na skórze plamy ciemniejsze od normalnej skóry,a także jaśniejsze (pseudoodbarwienia).Plamy chorobowe zawsze ciemniejsze lub ciemno-różowe,lekko się łuszczą. Po ustąpieniu lub opalaniu w tych miejscach plam pozostaje ,,odbarwienie,,które się nie łuszczy i powoli pojawia się naturalny barwnik skóry(brązowe kropeczki).Te odbarwienia świadczą o tym,że lupież pstry był ale już nie ma. Nowe ciemniejsze plamki świadczą o tym,że łupierz pstry jest i trzeba leczyc (skuteczniej tabletkami). Do profilaktyki (żeby nie nawracał) służa stosowane przez Panią produkty.
Wystarczy raz w tygodniu
pozdrawiam