Stosowanie szarego mydła do higieny intymnej

Moje pytanie dotyczy higieny sfer intymnych - od dawna zastanawia mnie, jak to jest ze stosowaniem mydła w tym celu. Wiem, że mydło ma odczyn zasadowy, ponadto zawiera zwykle barwniki i wspomagacze zapachowe. Ale co z szarym mydłem? Czy ono również zaszkodzi? Nie od dziś wiadomo, że w popularnych płynach do higieny intymnej często zawarte są parabeny, detergenty czy formaldehyd. Osobiście unikam ich, zdaję się na szare mydło Biały Jeleń i nie narzekam. Czy dobrze robię?

Witaj, nie jest to zły wybór biorąc pod uwagę szereg silnie perfumowanych i koloryzowanych kosmetyków do higieny intymnej ale jednak powinno sie używać kosmetyków zakwaszających. Dobrym wyborem będzie Biały Jeleń żel do higieny intymnej albo Ziaja- płyn z kwasem mlekowym. Praparaty te są delikatne i poza walorami higienicznymi zapobiegaja podrażnieniom i infekcjom- mydło nas przed nimi nie ochroni.