Stosowanie tabletek Acai na odchudzanie

Witam mam 22 lata waga 76 kg 170 cm wzrostu i od ponad pol roku przytylam sporo i mam brzuszek,mam zamiar przejsc na diete srodziemnomorska i cwiczenia a mam pytanie czytalam o tabletkach Acai Original czy one sa skuteczne?czy lepiej diete stosowac niz tabletki ? Czekam na odpowiedz z gory dziekuje

Z całą pewnością tabletki nie zastąpią diety jeżeli nieprawidłowy tryb życia doprowadził do zgromadzenia nadmiarowych kilogramów. Co do Acai ich działanie odchudzające nie zostało potwierdzone w żadnych badaniach klinicznych i pozostaje ono jedynie mitem propagowanym przez producentów preparatu. Owoce Acai mają wiele cennych aktywnych biologicznie związków, w tym wysoką aktywność antyoksydacyjną. Ich spożycie (najlepiej w formie świeżej lub soku) jest zatem szczególnie polecane osobom narażonym na stres i w okresie intensywnego wysiłku fizycznego. Nie powinna się Pani zatem spodziewać cudów po tabletkach w sensie odchudzania, ale mogą korzystnie podziałać w czasie diety (która jest dla organizmu doświadczeniem stresującym) na Pani ogólny stan zdrowia, w tym szczególnie na układ odpornościowy.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzien dobry.
Żadne tabletki nie zastąpią zdrowej diety stosowanej stale. Polecam dietę śródziemnomorską, ale proszę ograniczyć produkty mączne takie jak pieczywo i makarony. Dobrą strategią jest też spożywanie śniadań bez węglowodanów czyli np. jaja na różne sposoby. Pic wodę i ogólnie byc aktywnym.
Pozdrawiam serdecznie