Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a depilacja laserowa

Witam serdecznie, zazywam tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. Chce wykonac zabieg laserowej depilacji. Nigdzie nie moge znalezc informacji czy tablektki te sa swiatlouczulajce, co jest przeciwwskazaniem do takiego zabiegu. Czy ktos moglby rozwiac moje watpliwosci, czy moge poddac sie zabiegowi? Bardzo prosze o odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu.

Przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych są:
metalowe implanty w obrębie zabiegu
Rozrusznik serca
Ciąża, karmienie piersią
Nowotwór
Opalenizna (około 4-8 tygodni po ekspozycji na UV)
Samoopalacze (przestać używać 2 tyg. przed)
Stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem
Stosowanie leków światłouczulających (sulfonamidy, retinoidy , tetracykliny) (przerwa 6 miesięcy)
Przyjmowanie leków w chwili obecnej (konsultacja z kosmetyczką)
Przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające 2-3 tyg przed zabiegiem)
Przyjmowanie Aspiryny (przestać używać 1 tydzień przed zabiegiem)
Łuszczyca i Liszaj płaski
Opryszczka aktywna
Depilacja woskiem (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej) pęsetą (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej)

Aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
Skłonność do bliznowacenia (koloidy) i przebarwień
Fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem np. toczeń rumieniowaty układowy)

Epilepsja