Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a plamienia i ryzyko zapłodnienia

witam, przez połroku brałam tabletki antykoncepcyjne .w czerwcu po skończeniu opakowania zrobiłam przerwę 14dni poźniej współżyłam bez zabezpieczenia, jednak 43 dni po odstawieniu tabletek dostałam 4dniowego okresu i znowu zaczęłam brać tabletki w przerwie dostałam 2dniowego bardzo skąpego krwawienia i zaczęłam nowe opakowanie na 5 dni przed końcem opakowania byłam u ginekologa na rutynowym badaniu doktor powiedziała że wszystko jest wporządku czy to możliwe aby nie zauważyła 10-11tc ciązy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli byłaby Pani w 10-11 tygodniu ciąży, to raczej nie byłoby możliwe jej przeoczenie. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG lub testu ciążowego.