Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a plamienie

Witam. Biorę tabletki po raz pierwszy od września za 7 dni powinnam dopiero zacząć nowe opakowanie a już teraz mam plamienie współżyje z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń i martwię się czy czasem nie jestem w ciąży. Czy powinnam zacząć nowe opakowanie czy skończyć stare?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej przyjmuje się jedną prostą zasadę. Mianowicie 21 tabletek - jednak każdego dnia, potem 7 dni przerwy i kolejne opakowanie. Warunkiem powodzenia jest przyjęcie PIERWSZEGO opakowania od dnia gdy pojawi się miesiączka. Kolejne krwawienia nie muszą zgrywać się idealnie z nowymi blistrami. Warunkiem ochrony w przerwie jest rozpoczęcie kolejnego opakowania zaraz po niej.