Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a przesunięcie krwawienia

Witam, 12 dnia cyklu zaczelam brac harmonet na opóźnienie terminu miesiączki. od 3 dni (po 4 pigułkach) zaczal bolec mnie brzuch (bol jak przed okresem, mało dokuczliwy). Czy jest możliwość ze krwawienie wystapi podczas brania tabletek czy dopiero po odstawieniu? sytuacja sprawia, ze wszelkie krwawienie bedzie dla mnie ogromnym problemem., co powinnam zrobic? bardzo dziekuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie warto podkreślić, że krwawienia/plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw niepożądany antykoncepcji hormonalnej. Nikt nie da Pani zatem gwarancji, że w czasie brania tabletek krwawienie/plamienie nie wystąpi. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by zapobiec takiej reakcji ubocznej. A propos dolegliwości bólowych jamy brzusznej to powinny wkrótce ustąpić - jeśli nie ustąpią, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.