Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a rak piersi

Witam . Dziś byłam na wizycie ginekologicznej, po której mam mieszane odczucia co do stosowania antykoncepcji hormonalnej . Mam 21 lat (nie byłam w ciąży)antykoncepcje hormonalna stosuje od 17 roku z przerwami. Początkowo z powodu torbieli na jajniku, a od powodów antykoncepcyjnych (Jest to dwuskładnikowa tableka MyWy). Na dzisiejszej wizycie Pani Doktor opowiedziała mi że takie stosowanie może wywołać u mnie raka piersi(w rodzinie nie było przypadku) oraz problemy z płodnością. Czy to prawa ?

Piotr Pilarski

Badania są sprzeczne na ten temat. Nie udowodniono aby antykoncepcja zwiększała ryzyko raka piersi ani powodowała późniejsze problemy z płodnością.

Pozdrawiam.