Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko wystąpienia raka i zakrzepicy żył

Witam.Planuje współżyć seksualnie,ale wcześniej chciałabym się bezpiecznie zabezpieczyć,najbardziej chcialabym zażywać tabletki antykoncepcyjne i tu kieruje pytanie.W mojej rodzinie tata choruje na żylaki a mama ma torbiela w piersi, ja sama mam pajączki na nogach,czy moze to miec jakis skutek?Czy to prawda,ze tabletki antykoncepcyjne zwiekszaja ryzyko wystapienia raka i czy jestem w skali ryzyka?Bylam u 2 ginekologow i przepisano mi VIBIN MINI czy sa one bezpieczne i dobre dla mnie?Dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki te są bezpieczne. Sugerowałbym jednak w pierwszej kolejności wykonać podstawowe badania krwi w tym układ krzepnięcia.