Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a wymioty

Witam. Od dnia 01.02.2014 (tj. wczoraj) biorę tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą zażyłam o godzinie 20:10 i wszystko było okay. Niestety, dzisiaj około godziny 16 przez rewolucje żołądkowe - zwymiotowałam. Stąd nasuwa mi się pytanie, czy tabletka jeszcze działa i nie została zaburzona jej praca? Mało wiem na ten temat jeszcze i chciałabym być spokojniejsza. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Czas wchłaniania się tabletki antykoncepcyjnej wynosi około 4 godzin. Wymioty, które wystąpiły 20 godzin po zażyciu tabletki nie mają żadnego wpływu na jej skuteczność - nie ma powodów do niepokoju.