Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a wypadanie włosów

Zrobilam badanie hormonow . wyniki : estradiol 19pg/ml (norma 18-145), prolaktyna 7,63ng/ml (norma 5,18-26,53), progesteron 0,43ng/ml (norma0,25-0,54). Do tej pory mialam problem z wlosami - strasznie wypadaly i teraz mam ich 1/3 tego co bylo czesniej. Mam tez niewielkie jasne owlosienie w okolicach pepka. Czy po braniu tabletek anty i uregulowaniu wlosy na glwoie zaczna odrastac a te na brzuchu po depilacji bede odrastac ciensze i bedzie ich mniej? Bardzo prosze o szczegolowa odpowiedz.DZiękuję

Aleksander Ropielewski

Ogólnie tabletki antykoncepcyjne mogą powodować łysienie. Nie wiem jaka jest przyczyna łysienia w Pani wypadku dlatego ciężko ocenić czy akurat tabletki antykoncepcyjne nasilą Pani dolegliwości. Odnośnie włosów na brzuchu to mogą się one osłabić.