Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Daylette i antybiotyku a ryzyko ciąży

Od 3 miesięcy przyjmuje tabletki daylette. W poprzednim tygodniu bralam antybiotyk przez 3 dni (od środy do piatku). W sobote wspolzylam z chlopakiem. Czy moglo dojść do osłabienia tabletek antykoncepcjnych przez antybiotyk? Mam dziwne przeczucia, czy mogę być w ciaży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jaki antybiotyk Pani stosowała, co wyklucza możliwość określenia czy obydwa leki wykazują jakiekolwiek interakcje. Tak naprawdę w czasie antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ponieważ postąpiła Pani inaczej, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje.