Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyku Azitrox

Stosuję antykoncepcję hormonalną od 8 miesięcy. W ciągu ostniego tygodnia brałam antybiotyk Azitrox. 3 dni w trakcie których normalnie brałam antykoncepcję, aktualnie jestem w trakcie krwawienia z odstawienia. W trakcie brania anybiotyku(ostatnie tabletki aktywne z blistra) stosowałam dodatkowe zabezpieczenie(3 dni brania) i te 7 po antybiotyku wypada w trakcie przerwy na krwawienie z odstawienia. Czy po niej będę już normalnie zabezpieczona i nie będę musiała stosować żadnych dodatkowych metod?

Sądzę że w tej sytuacji Azitrox nie wpłynął znacząco na metabolizm leku antykoncepcyjnego i tym samym jest Pani wciąż zabezpieczona antykoncepcyjnie. To trochę inna sytuacja jak zapomnienie tabletki.