Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i bóle nóg

Witam bardzo serdecznie. W niedzielę byłam na pogotowu z silnym bólem nogi owszem Pan doktor zrobił wszystkie badania jakie były możliwe. Serce zdrowie i nie wykrył też początku Zakrzepicy w nogach. Więc przepisał mi Aspiryne cardio i Cyclo 3 fort i maść z heparyna i kazał odstawić tabletki antykoncepcyjne. Dziś zrobiłam D dimer i popołudniu odebrałam wyniki, który jest 441,52 ng/ml norma jest 500,00. I mam pytanie czy możliwe że nogi mię bolały przez tabletki. D dimer spadnie? Mam się martwić?

Lek. Marta Jaruchowska

Wynik d dimerow jest w normie, trzeba jeszcze zrobic usg doppler koknczyn dolnych, a jednym z dzialan niepozadanych antykoncepcji niestety jest zakrzepica kk dolnych, ale przy takim wyniku d dimerow spokojnie bym czekala na usg