Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i spożywanie alkoholu a ryzyko ciąży po stosunku

Witam. Biorę tabletki vibin mini. Brałam 3 tabletkę z ostatniego 4 tyg białą placebo okres akurat mi minął choć jeszcze bralam tabletki placebo i skoro w sobote wzielam, jakies 5 godzin pozniej pilam alkohol i później jeszcze wymiotowałam, a w niedziele kochałam się przed wzięciem tabletki, to jakie prawdopodobientwo ciąży? Partner wyjął penisa zanim nastąpił wytrysk... Ale jestem panikarą no i stąd te pytanie... Do tego moja nerwica działa tak, że mam głupie myśli.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rozumiem, że wymiotowała Pani po zażyciu tabletki placebo? Jeśli tak, skuteczność antykoncepcyjna tabletek jest zachowana. Nie ma powodów do niepokoju.