Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i zażycie jednej tabletki antybiotyku

Witam. 21.01 wieczorem zażyłam jedną tabletkę dalacinu c 300mg ponieważ się troszkę rozchorowałam ale tylko jedną bo tylko jedną miałam... 24.01 odbyłam stosunek z partnerem który 'skończył' we mnie, dodaje że od ponad lat biorę tabletki antykoncepcyjne novynette regularnie, a 24.01 wziełam swoją 8 tabletke z blistra czy jest ryzyko że antybiotyk utrzymał się na tyle że mogę zajść w ciąże ? Pozdrawiam to była tylko JEDNA tabletka antybiotyku

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ była to tylko jedna dawka antybiotyku, a do stosunku doszło trzy dni później, to skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.