Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Midiana a stosunek w prezerwatywie

Zażywam tabletki midiana. Dzisiaj powinnam wziąć ostatnią tabletkę, lecz niestety, wypadła mi i jej nie odnalazłam. Co mam robić? zakupić nowe opakowanie i wziąć tą jedną tabletkę, czy rozpocząć 7 dniową przerwę od dzisiaj i zażyć kolejną tabletkę dzień wcześniej niż powinnam? Dla wyjaśnienia, stosunki odbywały się tylko w prezerwatywie.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W Pani przypadku najlepiej będzie zacząć od dziś 7 dni przerwy i rozpocząć kolejne opakowanie dzieć wcześniej.
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym przypadku jest bardzo małe a dodatkowo mniejsze przy stosowaniu dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatyw.