Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych na PCOS

Witam! Mam pytanie poniewaz byłam wczoraj u lekarza i robiłam usg dopochwowe. Mam PCO przez 4 miesiace stosowałam tabletki antykoncepcyjne odstawiłam je bo staram sie o dziecko, ostatnia miesiaczke mialam 14 marca teraz powinnam miec ale spóźnia mi sie na usg wykazał dojrzały pęcherzyk czy to oznacza owolucje czy juz doszło do zaplodnienia i jest to ciałko żółe? poniewaz nie moze chyba o tyle mi sie przesunac okres ze wypadaly by dopiero dni płodne? przepisala mi tabletki Nobaxin,duphaston?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że Nobaxin to antybiotyk. Skoro zatem lekarz zalecił Pani lek z tej grupy, oznacza to infekcję o etiologii bakteryjnej. Po drugie dojrzały pęcherzyk może oznaczać zbliżającą się owulację, zdecydowanie nie jest jednak ona pewna. A propos przesunięcia dni płodnych, to w przypadku zaburzeń hormonalnych typu PCOS, jest to możliwe.