Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych na trądzik

Mam 16 lat i stosuje tabletki antykoncepcyjne na trądzik od 5 dni. Czy podczas stosowania tabletek w pierwszym miesiącu trądzik może się nasilić czy od razu będzie go coraz mniej?

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety leczenie trądziku wymaga cierpliwości. Nie zawsze stosowane leczenie przynosi pożądane efekty. Jednak nie oznacza to że leczenie nie przyniesie zamierzonych efektów.
Reakcji na leczenie nie da się przewidzieć, każdy organizm reaguje w nieco odmienny sposób.

Oprócz stosowanego leczenia proszę pamiętać o prawidłowej pielęgnacji cery. Więcej na ten temat w naszym portalu, między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Pozdrawiam.

W pierwszym etapie leczenia zazwyczaj jest zwiększone nasilenie trądziku, które po pewnym czasie zaczyna hamować się.

Czy przy terapii doustnej są również wykonywane zabiegi peelingów medycznych?

Należy połączyć terapię doustną z zabiegami po konsultacji aby leczenie miało sens.