Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych na trądzik a ból podbrzusza i krwawienia

Witam. Po długiej przerwie wróciłam do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych ze względu na trądzik. Mój ginekolog przepisał mi tabletki Asubtela. Wzięłam je zgodnie z zaleceniami, w pierwszy dzień cyklu. Od tego czasu minęły już 3 tygodnie, a ja nadal mam plamienia i ból podbrzusza (silniejsze od tych w trakcie miesiączki), który czasami jest bardzo silny. Czy to wina źle dobranych tabletek czy może objaw choroby? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście najprawdopodobniej są wynikiem antykoncepcji hormonalnej. Nie jest to jednak problem nieprawidłowego dobrania tabletek, a raczej bardzo często występujący objaw uboczny. Proszę pamiętać, że tego typu plamienia/krwawienia oraz dolegliwości bólowe zazwyczaj ustępują po 2-3 opakowaniach antykoncepcji. Gdyby jednak dolegliwości się nasiliły lub nie ustępowały, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.