Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz leków Lexapro, Propronolol, Depakine chrono i SIgnopam

Chcialabym zapytac czy leki takie jak lexapro,propronolol,depakine chrono ,signopam mozna laczyc z tabletkami antykoncepcyjnymi yasminelle ,regulon? Moj facet bierze takze lek zolafren i lamitrin czy one przenikaja do nasienia? czy moga miec w taki sposob wplyw na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe preparaty nie wpływają na skuteczność antykoncepcji. Bardziej tabletki antykoncepcyjne mogą zwiększać działanie propranololu, ale jest to raczej rzadkie. Leki nie będą przenikać do organizmu kobiety.