Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po leku Cyclo-Progynova

Brałam od roku tab cyclo-progynova aby uregulować okres.Lekarz zalecił jeszcze3-mies kurację,ale w związku z chęcią antykoncepcji,zapisałSylvie20.Czy jeśli wzięłam lek po7-dniowej przerwie,którą stosowało się przy cyclo,a nie1.dnia okresu(potraktowałam to po prostu jak kontynuację leku)jak w ulotce przy opisie"antykoncepcja hormonalna nie była stosowana w poprzednim miesiącu"to lek będzie działał normalnie?Czy jednak należało poczekać prawie miesiąc?Po ilu dniach mogę się kochać bez prezewatywy?

W tym cyklu nie ma jeszcze pełnego zabezpieczenia. Proszę stosować dodatkowe metody. W kolejnych miesiącach nie będzie to potrzebne pod warunkiem regularnego zażywania tabletek.