Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po zmianie

Rok brałam tabletki antykoncepcyjne naraya, później zmienione zostały bez przerwy na microgynon, bo źle sie po nich czułam. W sumie biore tabletki 3 lata. Lekarz zalecił miesieczną przerwe. Jak dostane swoją miesiączne mam zacząc brac znowu tabletki. A jak bedzie mi sie spóżniała tydzień to powiedział, iż ją wywoła. Czy faktycznie zacząc znowu brac tabletki od pierwszego dnia miesiączki? I jak nie dostane okresu po tygodniu to bedzie trzeba go wywołac?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.