Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych z Flucofast i Metronidazol Polpharm

Dzien dobry, mam pytanie. Czy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych mozna bez przeszkod stosowac Flucofast i Metronidazol Polpharm? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
1. Między tabletkami antykoncepcyjnymi a preparatem Flucofast występuje istotna interakcja - tj. na skutek działania leku dochodzi do wzrostu stężenia etynyloestradiolu we krwi. Może to skutkować wystąpieniem krwawień międzymiesiączkowych, brakiem lub też nasileniem krwawienia.
2. Między tabletkami antykoncepcyjnymi a preparatem Metronidazol także występuje interakcja - opisano 3 przypadki braku skuteczności środków antykoncepcyjnych. Badania kontrolowane nie potwierdziły wpływu metronidazolu na skuteczność etynyloestradiolu.
3. Dla bezpieczeństwa w czasie stosowania leków oraz 7 dni po zakończeniu ich przyjmowania sugeruję stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej.