Stosowanie tabletek DIane a podejrzenie Hashimoto

Witam, Przyjmuje tabletki Diane i od pierwszej tabletki calu czas mam nudności. Próbowałam tabletki brać z posiłkami jak rownież przed i po posiłku i nie ma żadnego efektu waga skoczyła o prawie 2 kg i cały czas czuje sie napuchnięta jeżeli tak to można nazwać. Lekarz podejrzewa u mnie Haschimoto czy dalej przyjmować Diane czy lepiej ja odstawić?

Oczywiście odstawić. Na temat szkodliwego działania Diane można sobie poczytać w internecie. Dziwne, że lekarz podejrzewa Hashimoto zamiast zlecić konkretne badania w tym kierunku.