Stosowanie tabletek przeczyszczających, wymioty, wyrzucanie jedzenia

Mam 171 cm, waga 52 kg. Jem 500 kcal dziennie, nieraz się głodzę. Schudłam już 11 kg, wciąż nie podobam się sobie. Ciągle mi zimno tracę siły a mimo to ćwiczę, sprzątam gotuję, piekę (oczywiście nic nie jem z tych rzeczy). Aby nie przytyć, wyrzucam porcje jedzenia, wymiotuję, łykam tabletki przeczyszczające. Ważę się kilkanaście razy dziennie. Gdy mama pyta czy jadłam to kłamie, że tak. Ciągle zmniejszam ilość kalorii, stałam się nadpobudliwa. Jak mam zacząć normalnie jeść? Czy ja mam anoreksję?

Dzień dobry. Zachęcam do wizyty u specjalisty (psychologa, psychiatry). Sama pomoc dietetyka może okazać się nieskuteczna. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, ma Pani problem ze zdrowiem wymagający szybkiej interwencji lekarza.