Stosowanie tabletek VibinMini a możliwość wystąpienia owulacji

Od dłuższego czasu stosuję tabletki antykoncepcyjne VibinMini. Biorę je regularnie, nie przyjmuje innych leków, wymioty ani biegunka nie wystąpiły. Mimo to już 2 razy (w przeciągu kilku miesięcy) podczas okresu krew była zmieszana ze śluzem wyglądającym zupełnie jak śluz owulacyjny -ciągliwy, gęsty, przypominający galaretę (wtedy też miałam okres minimalnie wcześniej). Czy jest możliwe, że wystąpiła owulacja pomimo tabletek i czy istnieje ryzyko ciąży?

Witam,
tabletki nie dają 100% skuteczności, więc nie w 100% przypadków hamują owulację.
Jednak ryzyko jest minimalne, także proszę się raczej nie obawiać ciąży.

Można wykonać dla pewności test ciążowy i w razie pozytywnego wyniku natychmiast odstawić tabletki.

pozdrawiam!