Stosowanie tabletek wspomagających odchudzanie a picie alkoholu

Chciałabym się dowiedzieć, czy alkohol jest niebezpieczny podczas stosowania tabletek na odchudzanie. Ich nazwa to ThermaCuts - skład:tyrozyna 990mg w porcji dziennej + składniki roślinne, ekstrakty. Bardzo proszę o odpowiedź, bo wiele osób jej potrzebuje a na internecie nic nie jest zamieszczone o wpływie alkoholu. Pozdrawiam.

Witam,

Tak naprawdę we wspomaganiu odchudzania powinno się stosować zbilansowaną dietę z ujemnym bilansem oraz zwiększoną aktywność fizyczną. Alkohol, o który Pani pyta jest niebezpieczny ze względu na zawartość kalorii ponieważ jeden gram alkoholu to 7 kcal więc o wiele więcej niż węglowodany lub białka i prawie tyle co tłuszcze.

Witam,
jest to lek przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej i zawsze zawiera substancje termoaktywne, które w połączeniu z alkoholem powodują silną reakcję chemiczną. Potęgują pragnienie i ból głowy, zawroty i nudności.
Zdecydowanie nie zalecane.
Beyer-Wygońska Sylwia