Stosowanie Tamoksifenu na osteoporozę

Tamoksifen ma chronić przed objawami osteoporozy,co w moim przypadku się nie sprawdza. Mam 64 lata, tamoksifen biorę od 14 m-cy.Gęstość kości kręgosłupa spadła z -2,64 do -2,96, wapń 8,25 ml/dl (zamiast 8,80-10,20),witamina D 40,29 nmol/l(norma 75-150).Zamiast leku Ossica ostatnio biorę Risendros 35.Jak poprawić te wyniki i nie dopuścić do złamań?Oprócz w/w chorób, brak innych poważnych schorzeń.

Witam,
co do stosowania leków, nie pomogę Pani - proszę zwrócić się z tym pytanie do lekarza, np.reumatologa lub internisty.
Czy jest Pani aktywną osobą?Wbrew pozorom ruch pobudza kości do tworzenia nowych komórek, poprawia krążenie, odżywienie. Polecam zatem zdrową aktywność fizyczną, np. Nordigwalking - spacer z odciążeniem. Dodatkowo zdrowa dieta - bogata w wapń, białko. Ale przede wszystkim kontrola u lekarza specjalisty, być może będzie potrzeba aby zmienić leczenie, być może należy poszerzyć diagnostykę - poszukać przyczyny niewchłaniania się wapnia.
Pozdrawiam