Stosowanie tamponów po zabiegu usuwania polipa endometrialnego

Witam. Wczoraj (11.09.2015) miałam zabieg usuwania polipa endometrialnego metodą hiperoskopową. Za tydzień 17.09.2015 wyjeżdżam na wakacje i chciałabym się zapytać czy będę mogła kąpać się w basenie np. z tamponem by unikną infekcji, bo lekarz mi powiedział ze nie mogę się kąpać, ale nie pytałam się o używanie tamponów. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Nie powinno się stosować tamponów do czasu wygojenia rany, ani pływać w basenie z tamponem, ponieważ zwiększa to ryzyko infekcji.