Stosowanie Tauryny przy niedoczynności tarczycy

Witam. Czy mogę przyjmować tauryne jeśli nie mogę schudnąć, ponieważ odkąd zachorowalam na niedoczynnosc tarczycy mam kłopoty z przemiana materii i regulacja pracy jeliit. Ponadto od czasu zachorowania kłopoty z nadciśnieniem tętniczym. Usłyszałam od wieloletniego sportowca, że dobrze byłoby dla mnie brać właśnie tauryne. Proszę o radę, dziękuje bardzo.

Aleksander Ropielewski

Może Pani brać taurynę, chociaż nie jest to właściwy sposób i nie pomoże on w zmniejszeniu masy ciała w przypadku niedoczynności tarczycy, ponieważ w niedoczynności tarczycy przyczyną wzrostu masy ciała jest nie nadmierne gromadzenie się tłuszczu (przy właściwej diecie) lecz odkładanie wody w organizmie. Po wyrównaniu poziomy hormonów tarczycy stopniowo zacznie Pani powracać do wagi wyjściowej.