Stosowanie Tegretolu a alkohol

Witam serdecznie, od ponad 3 lat biorę tegretol 400 (rano i wieczorem). Czasami zdarza mi się wypić piwo lub dwa, pijany w tym czasie byłem ze dwa razy. Szczęśliwie nijak nie odbiło się to na moim zdrowiu. Jakie jednak mogą być skutki takiego połączenia? Osłabione działanie leku, "słabsza głowa" ze względu na przyjmowany lek, zwiększone ryzyko napadu? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie należy prowadzić samochodu oraz pić alkoholu w czasie terapii powyższym lekiem. Proszę udać się do lekarza prowadzącego w celu odpowiedniego postępowanie.