Stosowanie tentów przy żylakach

Stosowanie tentów przy żylakach Moja mama ma 69 lat i bardzo cierpi z powodu żylaków oraz innych powikłań. Ma bardzo dużo głębokich, ropiejących ran u dołu nóg. Czy w jej wypadku mogłyby pomóc stenty? Również niestety ja (31 lat) odziedziczyłam po niej skłonność do żylaków. Noszę codziennie pończochy uciskowe, ale mimo to żylaki coraz bardziej się powiększają i powodują ogromny dyskomfort. Czy stosuje się w ogóle stenty w leczeniu żylaków? Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie stosuje się absolutnie żadnych stentów w przypadku żylaków, patologii w zakresie układu żylnego. Stenty stosuje się celem udrażniania tętnic.