Stosowanie Tetralysal a zmiany skórne

Witam. Stosuję od dwóch tygodni Tetralysal 300 mg jedną tabletkę dziennie po śniadaniu oraz maść differin na noc. Rano nie zapominam o kremie nawilżającym. Zauważyłam, że trochę więcej zaczęło mi wychodzić na policzkach takich grudek ropnych. Te produkty mam jeszcze stosować przez dwa tygodnie. Czy na początku zawsze występuje wysyp?

W początkowym okresie terapii skóra się oczyszcza i może dochodzić do nasilenia objawów trądziku. Istnieją różne schematy, a co za tym idzie okresy terapii w zależności od typu i nasilenia zmian trądzikowych. Efekty leczenia zazwyczaj widoczne są po 8-12 tyg. Decyzja o czasie skutecznej terapii należy do lekarza prowadzącego.