Stosowanie Tetralysalu przed ciążą

Witam, chciałabym zapytac czy stosowanie tetralysalu 3 miesiace przed ciążą i 2 tyg po zapłodnieniu mogło zaszkodzic dziecku? jesli tak to w jaki sposob moze zaszkodzic? i czy moze przyczynic sie do pononienia? bo mam słabe przyrosty B-HCG w granicach 13-30 % co 48 h 5 tydz ciąży.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, ten antybiotyk może działać szkodliwie na płód. Na tak wczesnym etapie nie można ocenić, czy lek wpłynął na rozwój płodu. Proszę pozostawać pod stała opieka ginekologa. Pozdrawiam