Stosowanie Thyrozolu przy nadczynności tarczycy

Witam, mam 27 lat i leczę się na nadczynność tarczycy od 3lat. Obecnie przyjmuję Thyrozol 2,5 dziennie od pół roku. Moje TSH wahało się w tym czasie między 1.5-2.1. Dziś zrobiłam badania i wynik mnie zaskoczył TSH - 3.22 przy normie 0.55-4.78. Dobrze się czuję. Czy powinnam się martwić? Czy moge dalej zażywać Thyrozol? Wprawdzie to mała dawka, ale jest. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż mój lekarz jest na urlopie i z góry dziękuję.

Witam Panią,

Wygląda na to, że tarczyca nieco bardziej się "zahamowała" po stosowanym tyreostatyku "Thyrozol". Przed modyfikacją dawki, warto , aby ocenił Panią lekarz. Dość istotne jest, czy ma Pani nadczynność tarczycy w przebiegu choroby Graves-Basedowa, wola wieloguzkowego, czy też może gruczolaka autonomicznego tarczycy. Po badaniu fizykalnym Pani, można by podjąć decyzję o ew. modyfikacji dawkowania leku. Lek może Pani przyjmować, warto również przy okazji wykonać kontrolne badanie enzymów wątrobowych w celu oceny tolerancji leku przez wątrobę.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz