Stosowanie Trileptalu 900 przy padaczce

Moja córka choruje na padaczkę od 6-lat. Przyjmuje Trileptal 900 rano i 600 wieczorem. Do tej pory było ok. W tej chwili ma 21 lat. Od pewnego czasu przyjmuje Diane 35. Wczoraj miała napad (?): odchylenie głowy do tyłu, lekkie drgawki. Wszystko ok 30 sekund. Czy leki antykoncepcyjne mogą wpłynąć na występowanie napadów? Czy można jeszcze zwiększyć dawkę Trileptalu, czy lepiej wprowadzić dodatkowy lek ? Lub też może zmienić zupełnie lek przeciwdrgawkowy ?

Piotr Pilarski

Decyzja należy do lekarz prowadzącego. Osobiście uważam, że jeśli jest to pierwszy od 6 lat napad padaczkowy to to choroba jest dobrze leczona. Antykoncepcja nie ma wpływu na leczenie padaczki jednak jeśli napady zaczną pojawiać się często wtedy warto byłoby odstawić antykoncepcję.

Pozdrawiam.