Stosowanie Venlectine 37,5mg na nerwicę

Witam niby mam nerwice i biorę na nią lek venlectine 37,5mg póki co,a objawami mojej nerwicy są stres , częste pocenie się i szybkie bicie serca ale najbardziej przeraża mnie serce bo np wstaje z łóżka czy też wchodzę lub zchodze ze schodów to szybko mi bije tak do 120 uderzeń na minutę sięga lecz po paru minutach wraca do normy i tak samo jak się zestresuje to szybko bije czy to normalne przy nerwicy ??

Witam,

objawy zaburzeń nerwicowych są różne, również takie o których Pan wspomina. Jeśli ma Pan wątpliwości, czy są one związane u Pana z nerwicą może się Pan skontaktować z internistą, który zleci odpowiednie badania. W leczeniu w/w zaburzeń bardzo skuteczna poza farmakologią jest psychoterapia, do której zachęcam.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,

tak, takie objawy mogą być spowodowane zaburzeniami lekowymi, jednak wskazana byłaby konsultacja kardiologiczna. Jeśli wykluczone są choroby serca, zalecałabym leczenie za pomocą terapii poznawczo - behawioralnej, bardzo wysoka skuteczność, w leczeniu, takich zaburzeń jak: Nerwica
Depresja
Lęk napadowy (paniczny)
Agorafobia i inne fobie
Fobia społeczna
Bulimia
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (nerwica natręctw)
Zespół Stresu Pourazowego
Schizofrenia
Terapia CBT może pomóc zmienić wzory negatywnego myślenia (aspekt poznawczy) - to pozwala ukształtować emocje (aspekt emocjonalny) i zachowanie (aspekt behawioralny), w określonych sytuacjach, co przyczynia się do poprawy samopoczucia.
Pozdrawiam serdecznie