Stosowanie Vitaminer Prenatal w 7. miesiącu ciąży

Witam serdecznie, moja żona jest w ciązy w 7 miesiącu. Bierze codziennie vitaminer prenatal dha jednak wyczytała w ulotce ze ma mało magnezu i uparcie od jakiegoś czasu ciągle łyka jeszcze 2 tabletki magnezu. Czy nie jest to szkodliwe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie żyjemy w kraju trzeciego świata - jeśli żona ma zbilansowaną dietę bogatą w zielone warzywa, warzywa strączkowe i owoce, to tak naprawdę w ogóle nie musi stosować żadnych suplementów witaminowych. Nadmiar dostarczanych witamin może być groźny, a w przypadku niektórych witamin, nawet groźniejszy niż ich niedobór. Nie udowodniono wpływu DHA w diecie kobiety ciężarnej na rozwój płodu.